تاریخ جهان و تقویم تاریخ

jhvdo [ihk , jr,dl jhvdo

حقوق بشر آمریکایی ، اسرائیلی !

روز نوشت

این حقوق بشری هست که آمریکا ، اسرائیل و هم پیمانانش دم از آن میزنند ...

 

 

 

 

پی نوشت

عکس : لبنان

 

 

نويسنده : امیررضااکبری : ۱:٢٢ ‎ق.ظ ; شنبه ۱ تیر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لينک دائم

راس الحسین

سفرنامه 2

 

زیارتگاه راس الحسین در شهر حلب سوریه واقع شده و همان مکانی ست که سر مبارک امام حسین و اسرا در آنجا برای مدت کوتاهی نگه داشته شده است .

 

 

ماوقع جریان بدین شرح است که این مکان کلیسایی بود و راهبی مسیحی در آن اقامت داشته است . زمانی که اسرا و سر ایشان به این مکان آورده می شود ، راهب مشاهده می کند که از سر مبارک امام نور به آسمان بر می خیزد . با اصرار و خواهش و پول فراوان موفق می شود برای مدت کوتاهی سر امام حسین را به امانت بگیرد . سپس آن را روی سنگی که مشاهده می کنید قرار داده و غسل میدهد . سپس شهادتین خوانده و مسلمان می شود .

 

 

در عکسهای ردیف بالا ، سمت راست نمایی از حیاط و در سمت چپ نمای بیرونی بنا را مشاهده می کنید . عکس میانی در پایین همان سنگی هست که راهب مسیحی سر امام حسین بر روی آن قرار داده بود . عکس سمت چپ خود مقام و عکس سمت راست یک بچه عرب بانمکی بود که از پدرش خواستم اجازه دهد از او عکس بگیرم و اینکه به نظرم پدرش بیشتر از بیست و یکی دو سال نداشت ....

 

نويسنده : امیررضااکبری : ٩:۳٤ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸٧
Comments نظرات () لينک دائم

مقام ابراهیم خلیل الله

سفرنامه 1

 

اولین جایی که کاروان زیارتی توقف کرد ، شهر ŞANLIÜRFA ( شانلی اوورفا ) واقع در کشور ترکیه بود . این مکان همان جایی است که گویا حضرت ابراهیم خلیل الـ... را به وسیله منجنیق به آتش افکندند و بنا به دستور خداوند ، آتش تبدیل به گلستان شد و حضرت ابراهیم را در بر گرفت .

 

ماهی های سیاه

نمایی از قلعه

 

خاکسترهای به جا مانده به دستور خداوند تبدیل به ماهی های سیاهی شد و اکنون در همان مکان در داخل برکه گذران زندگی می کنند . اهالی منطقه بر این باورند که هر کسی که آن ماهی ها را بگیرد و صرف کند به مرضی لاعلاج گرفتار آید و عاقبت هلاک شود !!!

 

مسجد

پایه های منجنیق

 

دو عکس بالایی ماهی های سیاه و قلعه ای را نشان می دهد که ابراهیم در آنجا اسیر بوده است . عکس پایینی سمت راست مسجدی در نزدیکی همان محل را نشان می دهد و عکس سمت چپ نمایی دیگر از قلعه را نشان می دهد که دو ستون در آن دیده می شود و روایت می کنند که ستون ها ، همان ستونهای منجنیق می باشد .

نويسنده : امیررضااکبری : ٥:٥٠ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٠ خرداد ۱۳۸٧
Comments نظرات () لينک دائم