تاریخ جهان و تقویم تاریخ

jhvdo [ihk , jr,dl jhvdo

یادی از جواد بدیع زاده

روزنوشت

       

 

 

 

  

 

 

 

  اگر شمشیر برگیری    بشنوید

   

ز دستم بر نمی خیزد که یکدم بی تو بنشینم

به جز رویت نمی خواهم که روی هیچکس بینم

من از اول روز دانستم که با شیرین در افتادم

که چون فرهاد باید شست دست از جان شیرینم

ترا من دوست میدارم خلاف هر که در عالم

اگر طعنه ست بر عقلم وگر رخنه ست در دینم

اگر شمشیر برگیری سپر پیشت نیاندازم

که بی شمشیر خود کشتی به ساعد های سیمینم

دلی چون شمع مبیاید که بر حالم ببخشاید

که جز وی کس نمی بینم که می سوزد ببالینم

 

 

جواد بدیع زاده از آهنگ سازان و خوانندگان نه چندان چیره دست دهه بیست بود که ترانه هایش جنبه هزل ، فکاهی و عموم پسند داشت  ولی در بین آهنگهایی که ساخته و خوانده است تعداد معدودی ، از تک ترانه های تاریخ موسیقی سنتی ایران هستند که می توان به آهنگ زیبا و معروف " خزان عشق " معروف به شد خزان اشاره کرد . از دیگر ترانه های زیبای بدیع زاده که کمتر شنیده شده ، آهنگ قدیمی " اگر شمشیر برگیری " می باشد که در حدود هفتاد سال پیش توسط شرکت بریتانیایی His masters voice تهیه و بر روی صفحه گرامافون ضبط شده بود . به هر روی این آهنگ زیبا رو به همسر مهربانم تقدیم می کنم و امیدوارم که دوستان نیز لذت از شنیدن آن لذت ببرند .    

 

پی نوشت :

آهنگ : آرشیو مدیریت وبلاگ

عکس : اینترنت

شعر : سعدی

نويسنده : امیررضااکبری : ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لينک دائم

جوابیه

روز نوشت

مدیریت محترم وبلاگ مهربانو :

حسب امر از گذاشتن کامنت خودداری نموده و همانند جناب عالی به درج در صفحه وب اکتفا کردم حال آنکه چند موردی را باید خدمت شما عرض کنم :

1 : فرمودید که کامنت حذف شده است در حالی که در جای خود باقیست . می توانید در کامنتهای پست 13 آبان مشاهده کنید .

2 : اینجانب سه کامنت گذاشتم اول اینکه " آدم جالبی هستی " ، دوم " برو این لینک رو هم عوض [ یا ویرایش ]  کن " ( اشاره به لینک نسخه ذخیره شده گوگل ) ، سوم لینک نسخه ذخیره شده صفحه جناب عالی . همین . نه حرف های ناشایست ! . بهتر بود شما هم کامنتهای من را پاک نمی کردید تا همگان ببیند چه کسی راست می گوید .

3 : توضیحی که فرمودید دیروز یعنی 6/9/87 نبوده است . تاریخ صحیح آن 7/9/87 است نه 4/9/87 . خواستید صفحه ذخیره شده دیروز را می توانم لینک بدهم .

4 : اگر این چنین پستی که خلاف عرف و حوصله وبلاگ اینجانب است ، نوشتم برای این بود که اول شما جوابم را در وب منشر کردید و من مجبور شدم در صفحه وب جوابتان را بدهم .

5 : اگر مجبور شدم پستم را ویرایش کنم برای این بود که می بینم نسخه ذخیره شده گوگل خلاف حرف شما را ثابت می کند . می گویید لینکش موجود بود ، درحالی که نبود ، روز بعد لینک زیر عکس اضافه می شود . می گویم قبلا لینکی نبود پس فردا می بینم لینک به پایین انتقال یافته است . لابد این را هم که گفتم دفعه بعد به وسط مطلب می رود !

6 : من احتیاجی به این ندارم که لینک مطلب من را بگذارید . اگر تذکری دادم نه از برای خودنمایی ، بلکه برای ادای رسم امانتداری بود .

7 : آرشیو وبلاگ تاریخ جهان و تقویم تاریخ به قدر کافی و لازم دارای پستهای منحصر به فرد و با ارزش هست و احتیاجی به پست حافظ الاصوات ندارد تا خود را به قول جناب عالی مطرح و یا شخصی را تخریب کند .

8 : پس از جواب کامنت اینجانب ، برای مدیریت وب تاریخی محرز و مسلم شده بود که قصور از جناب عالی نبوده و نیست حال آنکه تغییرات و ویرایش های مکرر جناب عالی موجب ویرایش پست قبلی توسط اینجانب شد .

9 : مدیریت وبلاگ تاریخی نیازی به پاسخگویی و توضیحات واضحات مجدد جناب عالی نداشته و خود را نیز ملزم به پاسخگویی به مسائل بی اهمیت و بی ارزش نمی بیند .

نويسنده : امیررضااکبری : ٧:۱٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٧ آذر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لينک دائم

به قول دوستی :

روزنوشت

 

 

  مهر بانو . HTML     دانلود

 

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد .

و اینکه یک سرج ساده در اینترنت می تواند منجر به یافتن دوستی ، آشنایی ، مطلبی ،  متنی و یا هر چیز دیگری شود مثلا استفاده مدیریت وبی از مطلب وب دیگر و این امر ممکن است موجب رنجش و یا خوشحالی طرف دیگر شود و این بستگی دارد که نحوه استفاده به چه صورتی باشد و طرف مقابل چه عکس العملی نشان دهد و چگونه درصدد رفع سو تفاهم برآید .

 

 

دوست عزیز و گرانقدر : این متن کامنت من از برای شماست :

" سلام .

دوست خوب و عزیز

وبلاگ جالبی دارید و مطالبی که می نویسید بسیار خوب و قابل استفاده است .

ولی :

ولی اینکه اگر مطلبی درج می کنید سعی کنید همیشه رسم امانت داری را رعایت کنید . اگر مطلبی را نقل قول می کنید حتما منبع آنرا نیز ذکر کنید . عدم پایبندی به این چنین مواردی دور از اخلاق نویسندگی وبلاگ است . اگر می خواهید وبتان جالب و قابل توجه باشد سعی کنید خودتان مطالب را بنویسید . مطالعه داشته باشید و سپس از ابعاد مختلف به قضیه بنگرید . کپی مطلب از یک وبلاگ و قرار دادن آن در وب دیگر بدون ذکر منبع آن خلاف عرف وبلاگ نویسی می باشد . ذکر منبع مطلب درج شده در وبتان نه تنها از ارزش وب شما نمی کاهد بلکه بزرگواری و امانتداری نویسنده آن را نیز تداعی می کند .

مطلب پست " صدای واقعی مظفرالدین شاه قاجار " شما ، کپی پست " حافظ الاصوات " اینجانب ، نوشته شده در تاریخ 25 فروردین ماه 85 می باشد و تنها تفاوت آن در کلمه " واقعی " اضافه شده در پاراگراف سوم و متن سخنرانی شاه قاجار که صدای آن از وب دوست گرانقدر جناب آقای امین رسولی قابل دریاف است ، می باشد .

دوست خوبم !

شما حتی جمله " متاسفانه این صدا را در آرشیو خودم ندارم .... . " را هم که من نوشته بودم را هم حذف نکرده اید که لااقل تفاوتی با پست من داشته باشد .

دوست عزیز ! استفاده از مطالب وب من برای دوستان آزاد و مجاز است و حتی این اجازه را هم با قرار دادن کد جاوا اسکریپت مربوطه و جلوگیری مارک و کپی آن سلب نکرده ام حتی برای نوشته ای که خودم تحقیق کرده و نوشته ام . استفاده از مطالب وب من نه تنها موجب ناراحتی من نمی شود بلکه موجب خوشحالی من نیز می شود ولی با ادای رسم امانتداری !

برادر یا خواهر بزرگوارم ! بسیار پیش آمده که من به وب دوستان لینک داده ام و یا آنان عین مطلب من را با ذکر منبع استفاده کرده اند که یک نمونه آن استفاده آقای بوترابی مدیریت محترم سایت پرشین بلاگ در وب شخصی خودشان بوده است ولی این کاری که شما کرده اید را نکرده اند !!!

به هر حال ....... " .

 

آیا در این کامنت از دزدی و ضعف قلم و توهین و ...  سخنی به میان آمده است که شما اینچنین تند و آتشین می تازید ؟ اگر متن نوشته از شما نبود و لینک آن را قبلا داده بودید پس همان بهتر بود به جای این همه حرف و حدیث ، می گفتید که من آن را از فلان سایت برداشتم و این هم لینکش نه اینکه بگویید : " شما که بنده را متهم به نوعی دزدی از وبلاگتان می نماییدو این چنین حق به جانب و توهین آمیز البته از نظر من کامنت میگذارید بد نبود به دقت همان مطلب را بررسی میکردید .... "

نویسنده وبی که مطلبی نوشته است کاملا به محتوای آن و حتی حروف و ترکیب بندی جمله اش واقف است و من باز هم برای اطمینان از این موضوع من همان مطلب را دوباره در وبلاگ بررسی کردم و متوجه شدم که عین همان است و اگر دقت کرده باشید من حتی آدرس پست را هم برایتان ارسال کردم و می توانم سایر فایل ها و پروژه عکسها و ... را برایتان ارسال کنم که ببینید که مطلب از آن من است نه شخص دیگری . بحث بر سر این نیست که بگویم پست من با ارزش نه ! اصلا چنین چیزی نیست . بحث بر سر امانتداری است . همین .

موضوع دیگر در رابطه با لینک مطلب است . در روز مشاهده صفحه من لینکی در زیر عکس ندیده ام و حتی برای اینکه به شما ثابت بکنم که چنین چیزی نبوده است و حرفی برای گفتن داشته باشم عکسی را از دسکتاپ گرفته و همان لحظه نیز عین صفحه شما را ذخیره و آرشیو  کردم و برای دانلود گذاشتم تا ببینید که دروغی در کار نیست .

لینکی که ارائه کردید در اینجا به دلیل فیلتر شدن سایت مربوطه قابل مشاهده نیست و در این مورد هم بهتر بود با ارائه توضیحات مربوطه لینک سورس مطلب را ارائه می کردید .

به هر حال من هم به نوبه خود از آشنایی با شما و وبتان خرسندم و به قول جناب عالی : " عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد " و لینک وب شما را هم در جمع دوستان اضافه کردم تا سایرین نیز از مطالب وب شما بهره مند گردند . آرزوی توفیق روز افزون شما را از خداوند بزرگ خواستارم .

 

امیررضا – تاریخ جهان و تقویم تاریخ

 

 

 

 

ویرایش

 

6 / 9 / 87

در رابطه با این پست باید عرض کنم که متاسفانه این دوست عزیز ما با کمال پررویی و با ویرایش پست مربوطه از اصل موضوع تفره رفته و درصدد توجیه عمل خود است . پس نوشتن پست فوق ، ایشان بلافاصله لینک زیر عکس را حذف و در آخر مطلب آورده اند که خوشبختانه هر دو ویرایش را ذخیره و آرشیو کرده ام و عکس مربوط به آخر پست را هم قرار می دهم تا مشاهده کنید . حتی برای اینکه مطمئن شوید که ایشان دروغگو هستند لینک نسخه ذخیره شده پست ایشان در سرور گوگل را قرار دادم تا گواهی بر این مدعا باشد . متاسفانه از ایرانی جماعت بیشتر از این نمی توان انتظار داشت .

 

لینک نسخه ذخیره شده Google 

 

 

 

نويسنده : امیررضااکبری : ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٤ آذر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لينک دائم