تاریخ جهان و تقویم تاریخ

jhvdo [ihk , jr,dl jhvdo

اندر احوالات سوریه 1

سفرنامه 7

 

در سفر زیارتی که خرداد ماه سال گذشته به سوریه داشتم به چیزهای جالب و در عین حال خنده دار بسیاری برخوردم که فکر نمی کنم مثل آن را در جای دیگری بتوان دید و حیفم آمد برای شما هم نگویم .

 

یک چیزی بسیار جالب توجه ، وجود مینی بوس و اتوبوسهای بی دماغ و دماغ دار رنگارنگ پوسیده و درب و داغون باقی مانده از جنگ جهانی دوم بود که به نظر من غیر از طویله سیار به چیز دیگری شباهت نداشت . داخل اتوبوس پر بود از خاک و زباله و آشغال مسافران و احیانا فضولات آنها و صندلی های دریده و تکه پاره شده اتوبوس با لوله و فنرهای بیرون زده آن که حکایت از حمله برق آسای یک گله گرگ گرسنه داشت .

 

 

 

اما نکته جالبتر وجود نزدیک 100 عدد چراغ از انواع و اقسام رنگ گرفته تا چندین شکل و طرح و اندازه ، که شب هنگام و با روشن شدنشان جلوه یک زیارتگاه چراغانی شده در ذهن انسان تداعی می کرد نا گفته نماند که بوق ها و شیپورهای نصب شده بر روی پشت بام این اتوبوسها و نهیب شان ، صور اسرافیل را در آخرالزمان یاد آور می شد . به هر صورت پدیده ای برای خودشان بودند . متاسفانه نتوانستم عکسی از آنها شکار کنم ولی به جای آن عکس یک مینی بوس بی دماغ از همان نوع را برای شما گذاشتم .

 

خود من بر روی این مینی بوس حدود 53 عدد چراغ شمردم . با این حساب خودتان تخمین بزنید که بر روی اتوبوسی با سه برابر طول این مینی بوس ، چقدر می توان لامپ و چراغ نصب کرد  !!!

 

ادامه دارد ...

 

پی نوشت :

عکس : سوریه ـ دمشق ـ محله باب الصغیر

 

نويسنده : امیررضااکبری : ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٠ شهریور ۱۳۸۸
Comments نظرات () لينک دائم