تاریخ جهان و تقویم تاریخ

jhvdo [ihk , jr,dl jhvdo

مسئولین مسلمین به داد ما برسید

 

 نامه مهم علی شمخانی در دوران جنگ


مسؤولین، مسلمین ! به داد ما برسید؛ این چه سازمان رسمی شناخته شده‌ای است که اسلحه انفرادی ندارد؟ نیروهای شهادت‌طلب پاسدار را آموزش ندادید، مسامحه کردید، چوبش را از خدای عزّ و جل می‌خورید و خواهید خورد. چه باید بگویم که شاید شما را به تحرّک وا بدارد. این را بگویم که از 150 پاسدار خرمشهر تنها 30 نفر باقی مانده، بگویم که ما می‌توانیم با سی خمپاره، خونین شهر را برای سه ماه نگه داریم و امروز سی تفنگ نداریم و حال آنکه سازمان‌های غیر رسمی با امکانات فراوان بر ما و آن می‌رانند که باید برانند.

واقعیّت این است که ارتش امروز ما نمی‌تواند بدون وجود سپاه پاسداران و بالعکس کوچک‌ترین تحرّکی داشته باشد. مرا وقت آن نیست که بگویم تا به حال چه کارهای متهوّرانه‌ای انجام دادیم. خدا می‌داند که ما تانک‌های دشمن را لمس کردیم. فغان‌های زنانه آنها را در شبیخون‌های خود شنیدیم. سایه ما به حول و قوّه خدا و مکتب اسلام همواره مورد حملات سلاح‌های سنگین دشمن بوده و هست. دشمن هرگز نتوانسته است اسارت ما را تحمّل کند. اُسرای پاسدار یا از پشت تیرباران شده و یا آن که در زیر تانک ها له و لورده گردیده‌اند. پناهندگان عراقی همواره ترس نیروهای دشمن را از پاسداران انقلاب به عنوان یک معجزه الهی مطرح می‌کنند. سلاح را به دست صالحین بدهید. تا به حال دشمن حسرت گرفتن یک اسلحه کمری را از پاسداران همواره به دل داشته و خواهد داشت. ما شهدای زنده فراوان داریم، ما اصحاب حسین به مقدار زیادی داریم.

ما بر پا دارندگان کربلای سی روزه خونین شهریم، ما بهشت را در زیر سایه شمشیرها می‌بینیم، شهدای 25 روزه ما هنوز دفن نشده‌اند. به داد ما برسید. ما نیاز به اسلحه و امکانات داریم، ما در راه خدا جان داریم که بدهیم، ما امکانات دادن جان را نداریم. به خود بیایید، فریادهای پاسداران از فقدان امکانات بر ما زمین و زمان را تنگ کرده، خستگی زیاد مانع از ادامه نوشتن من می‌شود؛ ولی باز هم باید بدانید که ما شهیدان زنده‌ای هستیم که به نبرد خویش علیه مُردگان زنده ادامه خواهیم داد. اگر وساطت کنید و ما را به حدید خداوند مسلّح سازید، فضرب الرقاب خویش را تا سقوط دولت بعثی عراق و دیگر زورمندان قلدران ادامه خواهیم داد و گرنه تا آن زمان مبارزه خواهیم کرد که شهید شویم و تکلیف شرعی خویش را به جا آوریم.

علـی شمخـانـی

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوزستان

۳ / ۸ / ۱۳۵۹

 


نويسنده : امیررضااکبری : ۸:٥٦ ‎ب.ظ ; جمعه ۸ آبان ۱۳۸۸
Comments نظرات () لينک دائم