تاریخ جهان و تقویم تاریخ

jhvdo [ihk , jr,dl jhvdo

نامه به معلم ...

روزنوشت

 

نامه ای را که می خوانید یکی از اقوام که معلم کلاس اول ابتدایی هستند به من داده است که حدود یک ماهی پس از شروع سال تحصیلی جدید توسط یکی از دانش آموزان برای او نگاشته شده است . در نظر اول خواندن نامه از روی کاغذ بسیار سخت است چرا که تمامی کلمات به هم پیوسته و چسبیده همراه با علائمی چون همزه و کسره و علامت سکون و ... آمده اند و در آخر هم یک نقاشی برای معلم کشیده است و در پشت کاغذ نامه هم  از معلمش خواسته که جواب نامه اش را بنویسد متن نامه از این قرار است :

 

" خانومـ­علم مَنْشُماراخیلی دوْست دارَم.تااَندازیمویسَرَم دوسْت دارَم.تاتَماسِتارحادوسْت دارَم.تاتَماپوللَحایماشیدو سْت دارَم‌ : اَزتَرَف عباس خانوممـ­علّم جَوابشُبنیویس " .

 

 

 

ترجمه :

" خانوم معلم من شما را خیلی دوست دارم . تا اندازه موهای سرم دوست دارم . تا تمام ستاره ها دوست دارم . تا تمام پولهای ماشین دوست دارم . از طرف عباس . خانوم معلم جوابشو بنویس ! " .

 

پس از دیدن و خواندن نامه بی اختیار برگشتم به سال 65 و درس خواندنم در کلاس اول ابتدایی و اینکه که چقدر پدرم تلاش کرد تا من کلمه " آن " را درست تلفظ بکنم و نگویم " بان " و آخر سر هم بعد از اینکه نیم ساعتی استراحت کردم رفتیم سر درس و خواستم مثلا خودی نشان بدهم که من چقدر درس خوان و زرنگ هستم و گفتم " بابا این بان ها خیلی راحت هستند !!! " و دیگر نمی دانم چه شد و چه اتفاقی افتاد که من با آن وضع اسفبار شدم شاگرد ممتاز کلاس اول ابتدایی و البته کارت صد آفرین هم گرفتم . به هر حال دوران کودکی و مدرسه برای خودش عالمی داشت . بگذریم ....

 

نويسنده : امیررضااکبری : ۸:۳۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٤ بهمن ۱۳۸۸
Comments نظرات () لينک دائم