تاریخ جهان و تقویم تاریخ

jhvdo [ihk , jr,dl jhvdo

سگهایی که در قطعه هنرمندان دفن شدند

 

روزنوشت

یکی از عجیب ترین خبرهایی این روزها نقل محافل فرهنگی و جامعه هنری کشور شده است ، موضوع دفن 2 نفر از اعضای گروه " سگهای زرد " در قطعه هنرمندان بهشت زهرا است. جایی که بسیاری از بزرگان، موسیقی دانان و فرهیختگان در آن مدفونند.

با بررسی هویت و اشخاص نامی مدفون در قطعه هنرمندان به واقع در می یابیم نه هنر ، نه آثار و نه شخصیت اجتماعی این دو " سگ زرد " هیچکدام قابل مقایسه با خفتگان آن قطعه نیست. چگونه می شود اشعار مورد استفاده اینان در آهنگهایشان را با آثار فاخر شاعرانی چون بیژن ترقی، اسماعیل نواب صفا، فریدون مشیری، کریم فکور مقایسه کرد؟ یا هنر خوانندگی شان را با محمد نوری و منوچهر همایون پور سنجید؟ آیا هنر آهنگسازی گروه را با هنر علی تجویدی می توان قیاس کرد؟

دفن افرادی که خود را مزین به نام حیواناتی چون سگ و گربه کرده و محل زندگی خود را سگدونی می دانستند، آیا جفای بزرگی در حق هنرمندان بزرگی چون خسرو شکیبایی، جمیله شیخی، منوچهر نوذری، نهمت الله گرجی، مسعود رسام، اسدالله ملک، منصور صارمی و صدها نفر دیگر نیست؟ با این اوصاف و کارهای عجیب و غربی که در این چند صباح از وزارت ارشاد سر می زند دیری نمی پاید شاهد دفن انواع و اقسام حیوانات، دوزیستان و خزنده هایی چون گراز و تمساح و یا مار و مارمولک در قطعه هنرمندان باشیم.

قطعا هنری که پیرو و ساخته و پرداخته گروهای شیطان پرست آمریکایی و در خدمت اربابان آنان است و هیچ سنخیتی با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی ایران ندارد به طور قطع مورد پذیرش نخواهد بود.

 

پی نوشت:

حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی در رابطه با تعریف هنرمند می گوید :

" هر کس اهل موسیقی باشد و تخصصی در زمینه آهنگسازی و نوازندگی داشته باشد، به عنوان هنرمند شناخته می شود !!!! ".

 

شنیدن موسیقی متن وبلاگ 

   

  

نويسنده : امیررضااکبری : ۱:٢٦ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٧ آذر ۱۳٩٢
Comments نظرات () لينک دائم