تاریخ جهان و تقویم تاریخ

jhvdo [ihk , jr,dl jhvdo

سردار قادسیه رفت !

روزنوشت

بالاخره صبح امروز صدام حسین رئیس جمهور عراق در میان شبهات و ناباوری بسیاری اعدام شد . بسیاری از مردم عراق و سایر ملل اعدام او باور ندارند و حتی تصاویر منتشر شده از اعدام وی را جعلی و ساختگی می دانند .

 به هر حال اعدام وی واکنش های بسیاری را در جوامع بین الملی داشته و بسیاری این مسئله را قانونی و به نفع عراق می دانند و برخی دیگر نیز مخالف اعدام وی هستند و معتقدند که اعدام زود هنگام صدام بسیاری از مسائل را مخفی نگه داشت و مانع از آن شد که بسیاری از حقایق رخ داده در زمان حکومت وی آشکار شود .

 به هر حال به عقیده من شاید حق صدام حسین بود که بمیرد ولی نه به دست یک کشور غاصب که فکری جز چپاول دنیا ندارد . حکومت صدام سرنگون شد ولی آیا وضع مردم عراق همانند گذشته رو به بهبودی نهاد ؟

 جواب سوال منفی است . نه تنها وضع عراق سر و سامان نگرفت بلکه روز به روز بدتر می شود و بسیاری از مردم عراق هم بر این عقیده اند که وضع معیشت آنان در زمان صدام بهتر از الان است .

 صدام بدون شک به ملت خود ظلم کرده و آنان را در اثر زیاده خواهی های خود دچار بدبختی و فقر کرده بود ولی آیا در وضعیت رقت بار ملت عراق ، آمریکا و متحدانش گناهی کمتر از صدام دارند ؟ آیا آنان نبودند که روزگاری با حمایت از صدام ، حسن البکر را با کودتا سرنگون کرده و حمایت قاطع خودشان را از صدام اعلام کردند ؟ آنانی که در جنگ عراق با ایران از هیچ کمکی دریغ نکردند و تمامی اطلاعات مهم بدست آمده از طریق ماهواره در اختیار وی قرار دادند ؟

 بحث دیگر اینکه صدام در دام دشمن خود اسیر بود . روزگاری صدام اکراد را می کشت و همین مسئله هم منجر به محکومیت او شد . به هر حال هر کسی به غیر از صدام هم بود سرنوشتی به غیر از آن نداشت . صدام اکراد را می کشت و یا شیمیایی می زد چرا ؟ چون خائن به مملکت خوشان بودند چرا که در بصره با روی خندان به استقبال نظامیان ایران آمدند و گواه آن یک مجموعه از برنامه روایت است در رابطه با حلبچه .

 حال اگر خود ملت آمریکا چنین کاری می کرد دولت جرج بوش چه کاری که با آنان نمی کرد ......... .

نويسنده : امیررضااکبری : ٦:٠٦ ‎ب.ظ ; شنبه ٩ دی ۱۳۸٥
Comments نظرات () لينک دائم