تاریخ جهان و تقویم تاریخ

jhvdo [ihk , jr,dl jhvdo

دختر فالبین

روزنوشت 

 

 

 

 

  

 دختر فالبین   بشنوید

 

نازنین دخترکی دختر بانمکی

بی خبر از حال من

با دوصد ناز و ادا می کشد دست مرا

تا نگرد فال من

 

 

 

سال 74 از بازار کهنه فروشان ، واقع در بازار قدیمی شهرمان یک دستگاه گرام Tepaz آلبالویی رنگ به قیمت 12000 ریال خریده و به خانه آوردم . از آنجایی که رشته ام در زمان مدرسه الکترونیک بود ، ذوق تعمیرش پدید آمد و درصدد آن شدم . غافل از اینکه قطعات الکترونیکی آن سالهای سال است که از چرخه تولید خارج شده اند !!!

آمپلی فایر و رادیوی آن را به طور کامل پیاده کردم تا مثلا تعمیر کنم . هر چه قدر دنبال قطعات یدکی و مشابهات آن گشتم چیزی دست گیرم نشد . با هزار بدبختی توانستم سوزن و پیکاپ سالم کارکرده گیر بیاورم و با پیش تقویت کننده ای که درست کرده بودم . تا حدودی راه اندازی بکنم و صدایش را در بیاورم ولی چون استاندارد امپدانس ( مقاومت ورودی و خروجی ) پیش تقویت کننده و پیکاپ یکی نبودند ، صدای آن افتضاح و غیر قابل تحمل بود . با این اوضاع و احوال بی خیال تعمیر شدم و بقیه قطعات را هم اوراق کردم .

10 سالی گذشت و پوست گرام نگونبخت همان طور خاک خورد . تا اینکه یک روزی از جلوی مغازه ای میگذشتم که دیدم گرامی با همان شکل و قیافه به رنگ سفید پشت ویترین با قابی شکسته و درب و داغون را می فروشند . رفتم و خلاصه دیدم که رادیو و مکانیزم صفحه گردان آن سالم است . به قیمت 150000 ریال گرفتم ولی باور کنید اون موقع برایم پول خیلی زیادی بود . آوردم خانه و با استفاده از وسایل موجود ، گرام سرخ آلبالویی را با دقت هر چه تمامتر به شکل و قیافه اولیه مونتاژ و با وسایل فابریک کارخانه سازنده بازسازی کردم . آهنگ دختر فالبین مرحوم بنان که روزگاری بر روی صفحه گرام ضبط شده و به یادگار مانده است را از بلند گوی این گرام بشنوید .

 

 

 

 

 

مشخصات فنی :

رنگ : سرخ آلبالویی

ابعاد : 320 x 160 x 140  mm

ولتاژ تغذیه :  220 V A

استاندارد دور : 0-16-32-48-78

رادیو : 4 موج MW-SW1-SW2-SW3

کشور سازنده : FRANCE

پی نوشت : آهنگ را خودم از روی صفحه پیاده کردم

 

نويسنده : امیررضااکبری : ٥:۱٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٦ بهمن ۱۳۸٦
Comments نظرات () لينک دائم