تاریخ جهان و تقویم تاریخ

jhvdo [ihk , jr,dl jhvdo

به قول دوستی :

روزنوشت

 

 

  مهر بانو . HTML     دانلود

 

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد .

و اینکه یک سرج ساده در اینترنت می تواند منجر به یافتن دوستی ، آشنایی ، مطلبی ،  متنی و یا هر چیز دیگری شود مثلا استفاده مدیریت وبی از مطلب وب دیگر و این امر ممکن است موجب رنجش و یا خوشحالی طرف دیگر شود و این بستگی دارد که نحوه استفاده به چه صورتی باشد و طرف مقابل چه عکس العملی نشان دهد و چگونه درصدد رفع سو تفاهم برآید .

 

 

دوست عزیز و گرانقدر : این متن کامنت من از برای شماست :

" سلام .

دوست خوب و عزیز

وبلاگ جالبی دارید و مطالبی که می نویسید بسیار خوب و قابل استفاده است .

ولی :

ولی اینکه اگر مطلبی درج می کنید سعی کنید همیشه رسم امانت داری را رعایت کنید . اگر مطلبی را نقل قول می کنید حتما منبع آنرا نیز ذکر کنید . عدم پایبندی به این چنین مواردی دور از اخلاق نویسندگی وبلاگ است . اگر می خواهید وبتان جالب و قابل توجه باشد سعی کنید خودتان مطالب را بنویسید . مطالعه داشته باشید و سپس از ابعاد مختلف به قضیه بنگرید . کپی مطلب از یک وبلاگ و قرار دادن آن در وب دیگر بدون ذکر منبع آن خلاف عرف وبلاگ نویسی می باشد . ذکر منبع مطلب درج شده در وبتان نه تنها از ارزش وب شما نمی کاهد بلکه بزرگواری و امانتداری نویسنده آن را نیز تداعی می کند .

مطلب پست " صدای واقعی مظفرالدین شاه قاجار " شما ، کپی پست " حافظ الاصوات " اینجانب ، نوشته شده در تاریخ 25 فروردین ماه 85 می باشد و تنها تفاوت آن در کلمه " واقعی " اضافه شده در پاراگراف سوم و متن سخنرانی شاه قاجار که صدای آن از وب دوست گرانقدر جناب آقای امین رسولی قابل دریاف است ، می باشد .

دوست خوبم !

شما حتی جمله " متاسفانه این صدا را در آرشیو خودم ندارم .... . " را هم که من نوشته بودم را هم حذف نکرده اید که لااقل تفاوتی با پست من داشته باشد .

دوست عزیز ! استفاده از مطالب وب من برای دوستان آزاد و مجاز است و حتی این اجازه را هم با قرار دادن کد جاوا اسکریپت مربوطه و جلوگیری مارک و کپی آن سلب نکرده ام حتی برای نوشته ای که خودم تحقیق کرده و نوشته ام . استفاده از مطالب وب من نه تنها موجب ناراحتی من نمی شود بلکه موجب خوشحالی من نیز می شود ولی با ادای رسم امانتداری !

برادر یا خواهر بزرگوارم ! بسیار پیش آمده که من به وب دوستان لینک داده ام و یا آنان عین مطلب من را با ذکر منبع استفاده کرده اند که یک نمونه آن استفاده آقای بوترابی مدیریت محترم سایت پرشین بلاگ در وب شخصی خودشان بوده است ولی این کاری که شما کرده اید را نکرده اند !!!

به هر حال ....... " .

 

آیا در این کامنت از دزدی و ضعف قلم و توهین و ...  سخنی به میان آمده است که شما اینچنین تند و آتشین می تازید ؟ اگر متن نوشته از شما نبود و لینک آن را قبلا داده بودید پس همان بهتر بود به جای این همه حرف و حدیث ، می گفتید که من آن را از فلان سایت برداشتم و این هم لینکش نه اینکه بگویید : " شما که بنده را متهم به نوعی دزدی از وبلاگتان می نماییدو این چنین حق به جانب و توهین آمیز البته از نظر من کامنت میگذارید بد نبود به دقت همان مطلب را بررسی میکردید .... "

نویسنده وبی که مطلبی نوشته است کاملا به محتوای آن و حتی حروف و ترکیب بندی جمله اش واقف است و من باز هم برای اطمینان از این موضوع من همان مطلب را دوباره در وبلاگ بررسی کردم و متوجه شدم که عین همان است و اگر دقت کرده باشید من حتی آدرس پست را هم برایتان ارسال کردم و می توانم سایر فایل ها و پروژه عکسها و ... را برایتان ارسال کنم که ببینید که مطلب از آن من است نه شخص دیگری . بحث بر سر این نیست که بگویم پست من با ارزش نه ! اصلا چنین چیزی نیست . بحث بر سر امانتداری است . همین .

موضوع دیگر در رابطه با لینک مطلب است . در روز مشاهده صفحه من لینکی در زیر عکس ندیده ام و حتی برای اینکه به شما ثابت بکنم که چنین چیزی نبوده است و حرفی برای گفتن داشته باشم عکسی را از دسکتاپ گرفته و همان لحظه نیز عین صفحه شما را ذخیره و آرشیو  کردم و برای دانلود گذاشتم تا ببینید که دروغی در کار نیست .

لینکی که ارائه کردید در اینجا به دلیل فیلتر شدن سایت مربوطه قابل مشاهده نیست و در این مورد هم بهتر بود با ارائه توضیحات مربوطه لینک سورس مطلب را ارائه می کردید .

به هر حال من هم به نوبه خود از آشنایی با شما و وبتان خرسندم و به قول جناب عالی : " عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد " و لینک وب شما را هم در جمع دوستان اضافه کردم تا سایرین نیز از مطالب وب شما بهره مند گردند . آرزوی توفیق روز افزون شما را از خداوند بزرگ خواستارم .

 

امیررضا – تاریخ جهان و تقویم تاریخ

 

 

 

 

ویرایش

 

6 / 9 / 87

در رابطه با این پست باید عرض کنم که متاسفانه این دوست عزیز ما با کمال پررویی و با ویرایش پست مربوطه از اصل موضوع تفره رفته و درصدد توجیه عمل خود است . پس نوشتن پست فوق ، ایشان بلافاصله لینک زیر عکس را حذف و در آخر مطلب آورده اند که خوشبختانه هر دو ویرایش را ذخیره و آرشیو کرده ام و عکس مربوط به آخر پست را هم قرار می دهم تا مشاهده کنید . حتی برای اینکه مطمئن شوید که ایشان دروغگو هستند لینک نسخه ذخیره شده پست ایشان در سرور گوگل را قرار دادم تا گواهی بر این مدعا باشد . متاسفانه از ایرانی جماعت بیشتر از این نمی توان انتظار داشت .

 

لینک نسخه ذخیره شده Google 

 

 

 

نويسنده : امیررضااکبری : ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٤ آذر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لينک دائم