یادی از ، از کی بپرسم ...

 

روزنوشت

امروز نهمین سالروز درگذشت منوچهر نوذری گوینده ، دوبلور ، مجری و بازیگر توانای تلویزیون ایران هست. نام منوچهر نوذری شاید بیشتر از هر هنرمند دیگری که در این عرصه فعال بود معروف و ماندگار باشد و دلیل آن قطعا بازی و اجرای متفاوت وی در بیشمار برنامه های رادیویی و تلویزیونی هست.

بازی وی در مجموعه تلویزیونی هزاربرگ، هزار رنگ که برای برنامه کودک در دهه 60 تهیه شده بود و کاراکتر رادیویی " آقای ملون " و " دست و دلباز " در برنامه رادیویی " صبح جمعه با شما " در دهه های 60 و 70 و همچنین مسابقه زیبا و بسیار آموزنده " مسابقه هفته " معروف به " از کی بپرسم ؟ " در میان عامه مردم که یک دهه و اندی به طور مداوم شب های جمعه پخش میشد از ماندگارترین آثار هنری او هستند.

نوذری در استودیوی  مسابقه هفته

 

اغراق نیست اگر بگویم که در تمام این سالها، عطای همه مسابقه های تلویزیونی را با اتمام آن به لقایش بخشیده ام چرا که حقیقتا اجرای نوذری و معلومات عمومی و هیجان برد و باخت آن غیر قابل مقایسه با مسابقه هایی بود که بعدها طراحی و پخش شدند.

در این بخش برای دوستان فایلی صوتی را ادیت و مونتاژ کرده ام که حتما برایتان خاطره انگیز خواهد بود. در ابتدا تیتراژ معروف و به یادماندنی برنامه صبح جمعه با شما را با صدای زنده یاد " عزت الله مقبلی " دوبلور کاراکتر اولیور هاردی در مجموعه تلویزیونی لورل و هاردی را خواهید شنید.

نوذری در استودیوی رادیو 

 

به نام آنکه با گلهای شادی    /    به دل بخشیده لطف بامدادی
دلی روشنتر از آیینه داده    /    محبت را به جای کینه داده
در این روز قشنگ جمعه، ای دوست    /    گذر بر شهر خوبی ها چه نیکوست
به شادی دوستداران را خبر کن    /    به دنیای نکویی ها سفر کن

سپس مشاجره آقای ملون با همسرش بر سر دیدن مجموعه تلویزیونی " سالهای دور از خانه " تقدیم می شود و پس از آن نیز آهنگ تیتراژ ابتدایی مسابقه هفته و آهنگ میان مرحله آن به صمع می رسد. امیدوارم لذت ببرید.

 

یادش گرامی

 

یک سوتی :

احتمالا زمانی که اوشین بچه رخت شور بود ، آقای ریوضو  وجود خارجی نداشت !!!


 

/ 0 نظر / 5 بازدید