10 سال با شما

13 مرداد ماه سال 1383 وبلاگ " تاریخ جهان و تقویم تاریخ " با نام کاربری " taarikhi " ثبت و اولین پست در همان تاریخ و به مناسبت سالروز انقلاب مشروطیت پست شد.

 http://history.persianblog.ir/post/2/

بعدها با درخواست و هماهنگی مدیریت سایت پرشین بلاگ، نام کاربری " history " که از سال 1381 و همزمان با آغاز فعالیت سایت پرشین بلاگ فعال و متعلق به خودشان بود، به اینجانب تعلق گرفت و بنده با انتقال آرشیو وبلاگ تاریخی به هیستوری، تا به امروز در خدمت دوستان بوده ام و به جرات می توانم بگویم که این وبلاگ یکی از اولین و قدیمیترین وبلاگهای فعال ایران هست.

 

گرچه در طی این سالها به دلایل متعددی نتوانسته ام آنطور که باید به این امر بپردازم ولی تمامی آن 144 پستی هم که تا به امروز ارسال کرده ام، نتیجه تحقیق، تجربه و گاها ترجمه خودم بوده است و اعتقاد زیادی به بازنشر مطالب ندارم.

داستان وبلاگ نویسی من هم بر میگردد به سال 1378 و دوران دانشجویی که مدیر مسئول نشریه دانشجویی بسیج بودم. گرچه به دلیل عدم اختصاص بودجه از طرف دانشکده و پاره ای مشکلات دیگر بیشتر از دو شماره چاپ نشد ولی برای چاپ همان دو شماره نیز متحمل زحمات فراوانی شدیم.

تمامی این عوامل موجب عدم علاقه من به اموری از این دست نشد، تا اینکه اینترنت و فضای مجازی به یاری آمد و قابلیتهایی را در اختیار نهاد که دیگر جایی برای نشریه های سیاه و سفید دوران دانشجویی ما نمی ماند.

به هر حال امروز آغاز یازدهمین سال فعالیت من و سیزدهمین سال فعالیت وبلاگ " history " هست. تا چه پیش آید 

 

/ 0 نظر / 154 بازدید