به پایان آمد این دفتر

روزنوشت

 

قبل از هر سخنی سال 1389 را خدمت تمامی دوستان تبریک عرض می کنم و امیدوارم سالی پر از نشاط و شادمانی همراه داشته باشید. متاسفانه در سالی که گذشت نتوانستم آنطوری که شایسته بود در خدمت شما باشم که دلیل مهم آن هم محدودیتهای اعمال شده برای خطوط دیتا و تخته شدن سایتهای اشتراک گذاری بود .

در این بین سایت sharemation و اکانت مربوط به وبلاگ تاریخ جهان و تقویم تاریخ که وظیفه مدیریت ، اشتراک گذاری و بایگانی فایل های مربوط به وبلاگ را در طی 5- 6 سال گذشته به عهده داشت فیلتر شده و زحمات چندین و چند ساله من را در امر وبلاگ نویسی و معرفی ابنیه های باستانی و مطالب تاریخی بر باد داد و تا این لحظه که این خطوط را می نویسم تلاش من برای یافتن یک آپلود سنتر خوب با امکانات سایت قبلی به نتیجه ای نرسیده است و بعید می دانم با این اوضاعی که شرحش گذشت بتوان چنین سایتی را یافت و اگر هم پیدا شد تضمینی بر ادامه کار و فیلترینگ آن وجود ندارد .

به نظر من دیگر عمر وبلاگ نویسی نه فقط برای من ، که برای بسیاری دیگر از دوستان نیز تا رفع موانع موجود به پایان رسیده است و تعطیلی آن به مصلحت همه ماست تا مبادا امنیت ملی به خطر بیفتد . کسی هم اگر خواست از تاریخ و ابنیه های باستانی ایران و جاهای دیدنی اطلاعاتی کسب کند می تواند از منابع دیگری همچون رسانه ملی و کتب طبع شده در این زمینه فیض برد که صد البته بهتر و رساتر از مطالب ما بوده و خواهد بود !!!

به هر حال اگر قسمتی شد ، شاید در آینده و پس از رفع مشکلات موجود ادامه کار دادم والا که با این اوضاع امکان ادامه کار نیست در پایان از تمامی دوستانی که در این چند صباح مرا با کامنت و ایمیل راهنمایی کرده بودند تشکر و قدردانی می کنم .

 

تا بعد بدرود ....

/ 0 نظر / 59 بازدید