شب بخیر کوچولو

روزشمار

     شب بخیر کوچولو    دانلود      "04:36  -  128kbit/sec     

 

" به نام خدای مهربون خدای ابر و آسمون خدای شاپرکها خدای باد و بادبادکها سلام عزیزای دلم سلام گلهای خوشگلم سلام به روی ماه همه شما امیدوارم حال همگی تون خوبه خوب باشه ..... "

شب بخیر کوچولو خواب خوش ببینی

گنجشک لالا سنجاب لالا

آمد دوباره مهتاب لالا

لالا لالا لالایی لالالالایی لالالالایی

گل زود خوابید مثل همیشه 

قورباغه ساکت خوابیده بیشه

لالا لالایی لالالالایی لالا لالایی لالا لالایی

جنگل لالا لالا برکه لالالا

شب بر همه خوش تا صبح فردا

شب بر همه خوش تا صبح فردا

 لا لا لالایی لا لا لالایی لا لا لالایی لا لا لالایی

21 سال پیش در چنین روزی برابر با دوم تیرماه سال 1369 برنامه ای در ساعت 9 شب به روی آنتن صدای جمهوری اسلامی ایران رفت که بی شک با ترانه لالایی اش برای همه ما کودکان دیروز و پدر و مادرهای امروز آشناست. برنامه به یاد ماندنی " شب بخیر کوچولو " با اجرای خانم مریم نشیبا و ترانه زیبای لالایی با صدای مخملی پرشات پیروزکار 8 ساله و شعر مصطفی رحماندوست شاعر شعرهای دوران کودکی ما ...

گرچه در زمان پخش برنامه سن و سال من در حدی نبود که قصه های کودکانه آن برایم جذابیت زیادی داشته باشد ولی با این حال گه گاهی به خاطر ترانه لالایی هم که بود برنامه را گوش می کردم و همین امر موجب شد تا امروز با شنیدن این آهنگ یک حس غریب نوستالوژیکی تمام وجودم را فرا بگیرد و یاد دوران کودکی ام و قصه های مادربزرگم بیفتم که هر شب با آنها غرق در رویاهای کودکانه می شدم و تمام اتفاقات و ماجراهای قصه همانند فیلم از جلوی چشمانم می گذشت. قصه هایی که همیشه یک مفهوم را در ذهن تداعی می کرد ، بدی و بدکاران همیشه محکوم شکستند و خوبی و پاکی و انسانیت پیروز میدان است. مفهومی که شاید در جامعه امروز ما دیگر آن معنی سابق را نداشته باشد .

به هر حال پخش برنامه شب بخیر کوچولو از سال 1369 به مدت 15 سال ادامه داشت تا اینکه در سال 1384 با تصمیم مدیران وقت مبنی بر اینکه دیگر تاریخ مصرف قصه و برنامه گذشته است تعطیل شد و به مدت 5 سال ادامه داشت تا اینکه دوباره تصمیم به احیای برنامه گرفته شد و نهایتا اولین برنامه از سری دوم آن با همان آرم و لوگوی برنامه و گویندگی خانم نشیبا در تاریخ 1/8/89 و در همان ساعت پخش قبلی به روی آنتن رفت ....

علاقه مندان و کودکان دیروز می توانند همه روزه این برنامه را به یاد دوران کودکی خودشان از ساعت 20:45 به مدت 15 دقیقه از طریق رادیو سراسری روی موج AM ردیف Khz 900 بشنوند و یا از طریق وب سایت رادیو سراسری، صفحه شب بخیر کوچولو به برنامه ها دسترسی داشته باشند .

 

 

 شب بخیر کوچولو    بشنوید      "04:36  -  40kbit/sec

 

 

 

/ 0 نظر / 6 بازدید