روز پــــــــــدر

روزنوشت

 

إِنَّهُ مِن سُلَیْمَانَ وَ إِنَّهُ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ


" همین سر چراغی در عنفوان برنامه بهترین فرصته که میلاد حضرت عشق امیر المومنین علیه السلام رو به یکان یکان شما هموطنان جان تبریک عرض کنم و ایضا فرا رسیدن روز پدر رو ... ". 

شبی از شبهای سالهای دور ، همنشین راه شب پنج شنبه شب رادیو بودم و پا به پای هم پیر می شدیم. بحث پدر بود و مقام والایش ...

 آسمان سینه ام را چون شمایی مشتریست     /     باز کن دکان که وقت عاشقیست

پدر و دختری هم پای رادیو بودند. دخترک دلش پیش پدری که مرکب پولادین گرانش را در پی تکه نان حلالی پیش می راند و پدری که تنها مونسش راه شب رادیو در دل بیابانهای تاریک و دور بود. دخترک آذربایجانی بود و به پاس قدردانی از زحمات طاقت فرسای پدرش از عوامل برنامه آهنگی به انتخاب خودشان خواست و آنان آهنگ محزونی از علی خدایی به نام آتا ( پدر ) رو پخش کردند ...

یکی دو سال پیش محمد صالح اعلاء شاعر، نویسنده و گوینده توانای رادیو هم به مناسبت روز پدر با تکیه کلامهای خاص خودش نکته ظریفی از پدرش در لابلای سخنانش بیان کرد که بی مناسبت به این روز نبود :


محمد صالح اعلاء

" ... الان حساب کردم نزدیک 1159 روز و یازده ساعت و شاید چند دقیقه هست که وقتی اسم پدر رو می برم با گذشته فرق میکنه ".

فایلی که Edit کرده تقدیم شما یکان یکان شنوندگان جان می کنم ترکیبی از لوگوی راه شب رادیو، دلبریهای محمد صالح اعلاء ، موسیقی بی کلامی از همان برنامه و آهنگ آتای علی خدایی ست.

اگر فرصت داشتید و خوشه ماه در آب بود، گوش بدید نه اینکه ، لینک دانلود ارزانی شما ... یادگار داشته باشیدش.

دریافت فایل صوتی برنامه

 

 

 

/ 0 نظر / 48 بازدید