خاتمی بازنشسته شد

روزنوشت

سایت شخصی محمد علی ابطحی معاون سابق پارلمانی خاتمی در دولت وی ، در سایت خود خبر از بازنشستگی خاتمی داد . عین خبری را که روزنامه ایران نیز به نقل از سایت ابطحی نوشته است درج می کنیم :

" خاتمى که چند ماه پیش دوران ریاست جمهورى اش تمام شد، بر اساس یک سنت نیکو تقاضاىبازنشستگى کرد و در سطح بالاى نظام اجرایى که معمولاً دوست دارند تا آخر عمر شیفتهخدمت باشند و یا احیاناً تشنه قدرت، خرق عادت کرد . رئیس جمهورى سابق دردوره اول مجلس، چنانچه خودش مى گوید با پیگیرى دوست خوب شهیدش مرحوم شاهچراغى بهصورت کارمند رسمى مجلس شوراى اسلامى در آمد و بعد که وزیر شد، پرونده اش به نهادریاست جمهورى رفت و در دوران ریاست کتابخانه ملى هم به عنوان مشاور رئیس جمهور ،کارمند ریاست جمهورى ماند تا آنکه خودش رئیس جمهور شد .

خاتمى اکنون به عنوان کارمند نهاد ریاست جمهورى بازنشسته رسمى این نهاد شد و در اولمهر، حکم بازنشستگى اش رسماً صادر شد و البته آن چند سالى هم که در هامبورگ مشغولخدمت بود ، مورد قبول قرار گرفته است.

روز ۲۱ مهرماه سالروز تولدخاتمى است که در سال ۱۳۲۲ متولد شده و در همین ماه نیز با ۶۲ سال عمر بازنشست شد " .

خاتمی نمونه بارز یک انسان تمام عیار و یک رئیس جمهور محبوب و میهن پرست می باشد . خاتمی رفت ولی یاد و خاطره او و خدماتش در تاریخ و تاریخی برای همیشه باقی خواهد ماند . گرچه جفا های فراوانی در زمان تصدی پست ریاست جمهوری به وی روا گشت ولی هیچگاه از خدمت به ملت غافل نشد . امیدواریم این حرکت زیبای آقای خاتمی الگویی برای بسیاری از دولتمردان کهنه کار شود تا فضا و موقعیت مناسب برای جوانان و سیاست مداران جوان و با نشاط حاصل شود . آرزوی سلامتی و طول عمر را برای آقای خاتمی آرزومندیم و امیدوارم که در دوره های بعدی  انتخابات ریاست جمهوری شاهد حضور ایشان در صحنه رقابتی باشیم .

 

عکس : روزنامه ایران

/ 0 نظر / 4 بازدید