گوریل انگوری رفت

 

صادق ماهرو ، گوینده و مدیر دوبلاژ پیشکسوت رادیو و تلویزیون در سوم فروردین سال 1318 در تهران متولد و در 18 سالگی فعالیت هنری خود را از تاتر و سپس به صورت جدی با کار دوبله ادامه داد و در طول 40 سال فعالیت هنری اش ، آثار ماندگاری از خود بر جای گذاشت.

 

 صادق ماهرو

 

صدای صادق ماهرو صدایی خاص و خاطره انگیز بود ... همه ما کارتون گوریل انگوری را به خاطر داریم. دوبلور گوریل بنفش و عاشق انگور محبوب ما همان صدای صادق ماهرو بود.

++

صدای گوریل انگوری 

 

البته صدای او را در بسیاری از مجموعه های دیگر نیز شنیدم که شاید در خاطرتان نباشد. مثلا کارتون مهاجران که یادتان هست .... نریشن تیتراژ ابتدایی این انیمیشن که با صلابت خاصی می گفت : " مُهاجــــران " ، را نیز صادق ماهرو گفته بود ...

 

(Download (192 kbps

 

جناب " داروغه "ی بد ذات شهر ناتینگهام در مجموعه " رابین هود " که به خاطر پرنس جان از یک عدد سکه صندوق اعانات کلیسای پدر تاک هم چشم پوشی نکرد ، از صدای زیبای این هنرمند بهره میبرد ....

صدای داروغه در مجموعه رابین هود 

 

البته صدای خاطره انگیز ماهرو برای نسلهای  قبل از ما دهه شصتی ها نیز آشناست و حتما چهره شیرعلی قصاب " سریال تلویزیونی " دایی جان ناپلئون " را برایشان تدائی خواهد کرد. به هر روی صادق ماهرو که در سالهای آخر عمر در شهر کلن آلمان بسر میبرد روز 6 دی ماه امسال ( 1393 ) در سن 75 سالگی و پس از یازده ماه که به دلیل عارضه مغزی در کما به سر می برد، درگذشت .

 

 

یادش گرامی

 

 

/ 0 نظر / 97 بازدید