تولد وبلاگ

 

ذوق زدگی 12 سال پیش رو از ساخت وبلاگ تاریخی و اولین پستی رو که در چنین روزی زدم هیچ وقت فراموش نمی کنم. روزگاری که وبلاگ و یاهومسنجر حرف اول دنیای مجازی بودند و هیچ خبری از تنگو و لاین و اینستاگرام و وایبر و تلگرام و شاید صدها محیطی که امروز به واقع عرصه را بر دنیای وبلاگ و وبلاگ نویسی تنگ کرده اند ، نبود.

اینترنت پر سرعت نداشتیم. به جاش خط تلفن بود و مودم دایال آپ و کارت های چند ساعته اینترنت با سرعت چند کیلوبیت بر ثانیه .... مثل الان نبود که هر قالبی رو دوست داشتیم به راحتی انتخاب و جایگزین قبلی کنیم. یادمه هر باری که تغییراتی توی قالب اولیه می دادم نتیجش گاهی یکی دو روز بعد مشخص می شد ... وب هاست ایرانی و مجاز در دسترس نبود و مجبور به استفاده از هاست های خارجی میشدیم که یا پولی بودن و بعد از یکی دو ماه از دسترس خارج می شدن و یا اینکه فیلترش می کردن و وبلاگ نابود میشد.

با همه مشقات و ضعف تکنولوژی آن دوران ، نیروی کاوشگر جوانی مانع از ادامه کار نمی شد. چون دغدغه ای غیر از درس خواندن و دانشگاه رفتن نداشتیم. امروز ولی قضیه خیلی فرق کرده و مشکلات روزمره زندگی مجالی برای رسیدن به علایق باقی نگذاشته که هیچ بلکه کم کم به ورطه نابودی نیز کشانده است. 

از تمام دوستان آشنا و ناآشنای اینترنتی ام که یک دهه و اندی پیش با هم شروع کرده بودیم غیر از من و مسعود  ( هر چندگاهی یک فنجان چای )، کس دیگری فعال نیست و من هم اگر تا به حال مانده ام به دلیل تعلق خاطرم به نوشته هاییست که تک تکشان را تحت شرایط روحی و روانی خاصی نوشته ام و خاطرات پنهان و آشکار زیادی در لابلای آنها دارم والا مشکلات و روزمرگی های خسته کننده زندگی مجالی برایم نگذاشته ....

با همه این تفاصیل مدتیست احساس می کنم در گیر کار عبث و بیهوده وبلاگ نویسی شده ام و اگر هم هستم روی همان تعلق خاطریست که عرض کردم .... بگذریم ....

/ 0 نظر / 49 بازدید